2-го грудня у Kyiv Smart City Hub відбувся 3-й воркшоп щодо Громадського бюджету з метою обговорення проектів Положення та параметрів Громадського бюджету на 2017-18 роки, які виноситься на схвалення КиївРади.
Під час дискусії була дійсно “битва” за Громадський бюджет, адже обговорювали питання, щодо яких учасники розділяли різні точки зору.
Учасниками воркшопу були понад 100 представників громадських організацій/спільнот та майже 1000 активних містян дивились зустріч он-лайн. Модератором воркшопу був Сергій Лобойко, керівник Центру розвитку інновацій (НаУКМА), експерт РПР та Kyiv Smart City
Позицію влади представляли – перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, керівник секретаріату КиївРади Ігор Хацевич, заступник начальника департаменту фінансів КМДА Олександр Корень, секретар бюджетної комісії Київради, депутат Георгій Ясинський (БПП-Солідарність), депутат Київради Олексій Руденко (Самопоміч). Також до дискусії активно долучились представники Райдержадміністрацій, зокрема Голова Шевченківської РДА, Олег Гаряга.
Учасники від громадськості пересвідчилися, що робочою групою враховані всі ключові зауваження та пропозиції, які були напрацьовані на попередніх воркшопах, а також досвід інших міст. З ентузіазмом відзначалось, що спільно напрацьовано біля 20-ти інновацій, у тому числі, яких немає у інших містах, які стимулюватимуть розвиток співпраці між активними громадянами, спільнотами, розвиток культури демократії та ефективності діяльності органів влади та бюджетування у Києві.
Було обговорено проект нового Положення та існуючі проблеми при поданні та впровадженні проектів Громадського бюджету згідно чинного розпорядження КМДА. Одностайним рішенням учасники воркшопу підтримали новий механізм та проект Положення. У свою чергу представники міської влади погодились, що недоліки існуючого механізму необхідно вирішувати шляхом внесення змін у чинне розпорядження та врахування у рішення КиївРади відповідних положень, які б створили логічний перехід до напарцьованого громадськістю механізму. Зокрема, перехід до 100% е-голосування з мінімальним порогом для проектів і продовження термінів голосування (та одночасного навчання мешканців) до початку-середини лютого 2017. Окрім того, продовження термінів експертизи для поданих проектів у 2016 та налагодження взаємодії Авторів проектів з відповідними підрозділами КМДА, РДА для оперативного з’ясування спірних питань під контролем 1-го заступника КМДА до того як запрацює Громадська Бюджетна Комісія.