Невеликий пікнік чи багатоденна експедиція пройдуть комфортніше, якщо до них заздалегідь підготуватися. Окрім традиційних намету та спальника, з собою варто взяти:
- рюкзак;
- килимок чи каремат;
- аксесуари для транспортування спорядження;
- кухонне спорядження.
Спальник і каремат — найкраща комбінація
Щоби відпочивати на природі було комфортно та безпечно, найкраще використовувати спальний мішок у поєднанні з карематом. Спальні мішки відрізняються за температурним діапазоном використання, тож потрібно зважати на цей показник. Спальники можуть бути зимовими, літними та три сезонними. Останні розраховані на використання при температурі від –12 до +20.
Туристичні килимки можуть бути найпростішими — каремати зі спіненого поліуретану. Це найстаріший різновид туристичного килимка, здавна відомий мандрівникам. Такий пінний килимок має малу вагу, при транспортуванні скручується в рулон, котрий можна закріпити на рюкзаку. Такі каремати добре захищають від холодної та вологої землі, на них не залишається проколів. Навіть при пошкодженні каремат продовжує виконувати свої функції.
Також можна придбати само надувний килимок — в згорнутому вигляді такий аксесуар займає зовсім мало місця. Після розгортання килимок зсередини заповнюється повітрям, інколи його потрібно підкачати за допомогою насоса.
Особливості тактичних рюкзаків
Для транспортування всіх речей необхідний рюкзак — з ним легко пересуватися навіть по місцевості зі складним рельєфом.
Туристичні рюкзаки поділяють за місткістю:
- до 40 літрів;
- до 60 літрів;
- понад 70 літрів.
Найменші рюкзаки розраховані на походи вихідного дня чи повсякденного використання. Часто такі рюкзаки беруть із собою альпіністи, як штурмовий рюкзак.
Рюкзаки середньої місткости розраховані на 5-7-денні походи, в яких не використовується альпіністське спорядження.
Рюкзаки місткістю 70 літрів та більше розраховані на тривалі піші походи, в котрих використовується альпіністське спорядження, зимові речі. В такому рюкзаку поміститься мотузка, особисте спорядження. Такі рюкзаки можна обрати й фотографам, що працюють з дикою природою — всередині рюкзака поміститься штатив та інше обладнання.
Обираємо кухонне похідне спорядження
Готувати їжу на природі дуже приємно, проте якщо ви не візьмете з собою потрібне спорядження, цей процес трішки ускладниться. Найперше варто брати з собою пальник, щоби не витрачати час на збирання хмизу.
Також із собою варто брати казанок, миски та горнятка (складні силіконові чи стандартні металеві), складні столові прилади.
Не зайвим буде брати з собою й спеціальну сублімовану їжу. Достатньо залити вміст пакетика окропом, щоби насолоджуватися смачною їжею. В асортименті брендів представлені перші, другі страви та навіть десерт.
Обрати туристичне спорядження для походів та кемпінгу ви завжди зможете в магазині Terra Incognita. В каталозі представлені лише якісні товари, котрі слугуватимуть вам не один туристичний сезон.