Новини

Ініціатива Kyiv Smart City перевірила якість води у столиці

Якість питної води безпосередньо впливає на стан здоров’я киян та життєдіяльність всіх екосистем міста. Перед тим, як потрапити в адміністративні райони Києва, вода з річок проходить повний цикл очищення на Деснянській водопровідній станції. У Київводоканалі здійснюють моніторинг якості води по 25 контрольних точках розподільчої водопровідної мережі Києва. Щотижня ця інформація публікується на офіційній сторінці компанії.

Однак фізико-хімічний склад води в оселях та її придатність до вживання продовжує непокоїти мешканців столиці. Тому команда Kyiv Smart City з’ясувала, чи дійсно якість води у розподільчій мережі відповідає інформації.

Склад і властивості води в системах водопостачання повинні відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, затверджених Міністерством охорони здоров’я України. Ми вирішили провести розгорнуте дослідження якості столичної води по усіх важливих нормативних показниках. А саме, перевірити кольоровість, каламутність, водневий показник рН, перманганатну окиснюваність, нітрати, загальну жорсткість, сухий залишок, вміст заліза та марганцю тощо. Для цього ми взяли проби води у всіх 10-ти районах столиці та передали для аналізу в лабораторію Public Lab, що погодилася взяти участь у дослідженні.

Результати проб показали, що кияни можуть не хвилюватися за якість води та використовувати її для побутового вжитку. За фізико-хімічними показниками вода у районах столиці майже не відрізняється. У столиці проби виявились незначно кислими за показником рН, однак отриманий результат не впливає на здоров’я киян. Це пов’язано з особливостями річок, звідки вода надходить до водопровідної станції.

Жителі міста давно помітили, що вода з кранів в районах Києва смакує по-різному. У дослідженні ми також врахували органолептичні властивості води. Це метод оцінки якості, що здійснюється за допомогою органів відчуття людини. Смак води залежить від стану інженерних мереж, через які вона потрапляє в оселі киян. Саме тому вода з крану на смак, запах і колір може відрізнятися у будинках, що знаходяться по сусідству. Пропонуємо киянам спостерігати за станом труб у квартирі та будинку та обов’язково вимагати їх належного утримання від ОСББ або керуючої компанії.

Нагадуємо, що з 2019 року у Києві заплановано відмовитись від хлорування води. Найближчим часом очищення води у столиці відбуватиметься згідно з сучасними європейськими стандартами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *