У вівторок, 21 листопада, Київська міська рада затвердила Концепцію «Kyiv Smart City 2020», яка визначає головні засади інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку столиці. Концепція також формує новий вектор трансформації міського простору, і буде братись до уваги при розробці усіх подальших міських цільових програм.
Концепція «Kyiv Smart City 2020» була розроблена ще у 2015 році. Над документом працювали громадськість, експерти, міська влада, представники українських технологічних компаній та вендорів, наукова та академічна спільноти. Результатом спільної праці стала розробка і впровадження міських сервісів, які працюють для киян вже зараз.
Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації зазначив: «Сучасні кияни перестають бути винятково пасивними користувачами, тому ми маємо максимально залучити їх до процесу покращення якості життя. Пріоритетними визначено 5 напрямів підвищення комфорту киян: житлово-комунальне господарство, безпека, транспорт, медицина та реформування системи управління міської влади які використовують сучасні інноваційні технології».
За статистикою директора Департаменту, сучасні smart city технології дають змогу в 3 рази оперативніше реагувати на ситуації, що виникають у місті, у 5 разів пришвидшують ухвалення рішень, у 2 рази поліпшують фінансові показники, у 2-4 рази знижують споживання тепла, води та електрики, на 30% знижують рівень злочинності, до 20% зменшують затори на автошляхах, до 15% поліпшують екологічні показники та зменшують викиди С02.
Базові засади Концепції «Kyiv Smart City 2020» передбачають діагностику бізнес-процесів, впровадження прозорої моделі державно-приватного партнерства,· налагодження співробітництва з містами, аналіз регуляторних обмежень та надання пропозиції щодо їх усунення, залучення інвестицій. Більше того, зараз ми говоримо про залучення громадськості до активного користування та оцінювання рішень Kyiv Smart City.
Сьогодні вже реалізовано наступні проекти: Відкритий бюджет, Бюджет участі, впроваджена система електронних державних закупівель, завдяки яким заощаджено 2,27 млрд грн. Електронні петиції та система інформування киян. Реєстр територіальної громади Києва, інформаційно-аналітична система «Майно», розвивається міська мережа Wi-Fi, працює Контактний центр міста Києва. Стартувала програма “Безпечне місто”, в рамках якої в Києві встановлено більше 4 тисяч камер системи відеонагляду, які в режимі реального часу передають дані до міського Центру обміну даними. Також запроваджено 610 тис. карток киянина, визначення прибуття транспорту, безконтактний прохід у метро, електронний запис на прийом до лікаря та до дитячого садочка.
Ярослава Бойко, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City прокоментувала: «Два роки тому ми почали працювати над створенням Концепції «Kyiv Smart City 2020», єдиного документу, який би вказував шлях розвитку столиці, як справжнього розумного міста — технологічного, інноваційного, орієнтованого на вимоги його жителів. І вчора Київська міська рада затвердила Концепцію, тим самим надавши нам ще більше можливостей і ресурсів для позитивних трансформацій Києва. Найголовніше, що наш проект створює додаткові реальні кейси перетворення столиці на smart місто. А завдяки інтеграції технологій, підвищує економічний потенціал Києва, створює нові напрями бізнесу та сервісу, які роблять життя містян комфортнішим».
Фінансування заходів і завдань Концепції «Kyiv Smart City 2020» здійснюватиметься у складі комплексної міської цільової програми «Електронна столиця» міста Києва на відповідні бюджетні роки.