Новини

Kyiv Smart City 2020: як розумні технології покращать життя мешканців столиці в новому році

Мегабайт за мегабайтом діджиталізація послуг проникає у життя киян. Міській владі вже вдалося помістити в смартфон кожного громадянина сервіси, які допомагають економити час та позбутися корупційної складової. На думку киян, найбільшими цифровими здобутками Києва на сьогодні є: Громадський Бюджет та електронні закупівлі, онлайн-запис на прийом до лікаря, електронна черга в дитячий садочок, послуги у мобільному додатку Kyiv Smart City та інтелектуальні відеокамери, які допомагають поліції розкривати злочини. У 2020 році розвиток смарт-інфраструктури Києва продовжиться. Міська влада планує фіналізувати важливі діджитал-проекти та запустити нові. Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, окреслив 5 пріоритетних напрямків розвитку Києва у поточному році:

1. Платформа великих даних. Міська влада вже успішно задіяла централізований підхід до інформації у столичному секторі безпеки. Понад 7000 камер відеоспостереження підключені до міського дата-центру — єдиного ядра системи. Спецслужби використовують єдину систему даних для ефективного розкриття злочинів, а також для швидкого розшуку злочинців та автомобілів. Це стало можливим, оскільки вже функціонує система розпізнавання осіб і номерів. Також система використовується для муніципальних потреб, а саме — для контролю роботи комунальних служб і трафіку.

2. Процес переходу на єдиний електронний квиток у громадському транспорті завершиться у 2020 році. Реалізація цього масштабного проекту наблизить Київ до європейських мегаполісів із розвиненими транспортними послугами. Е-квиток зекономить час пасажирам, яким не потрібно більше купувати окремі квитки для кожного виду транспорту, а також допоможе міській владі збирати дані про пасажиропотік для оптимізації маршрутів. Крім того, у поточному році відбудеться запуск проекту е-паркування у столиці. Водії зможуть придбати абонементи онлайн у міському додатку Kyiv Smart City.

3. Платформа Інтернету речей (IoT) та встановлення максимальної кількості датчиків, які надаватимуть інформацію про реальний стан екологічної ситуації у столиці. Сьогодні виявлена потреба у великій кількості датчиків руху для розумного освітлення та масштабізації систем моніторингу якості повітря. Великий інтерес для розвитку смарт-інфраструктури міста також становлять технології для зменшення витрат ЖКГ та інших показників в аспектах енергоефективності та збереження ресурсів. Цього року у Києві буде встановлено близько 1000 нових датчиків якості повітрі.

4. У смартфонах киян розшириться функціонал міського додатку Kyiv Smart City. Найкращі фахівці вже працюють над впровадженням нових сервісів платформи, які будуть корисні жителям міста. Найближчим часом планується надати користувачам можливість сплатити штраф за паркування, написати онлайн-петицію, зареєструвати улюбленця в “Реєстрі домашніх тварин”, написати звернення до Контактного центру 15-51, проголосувати за проекти Громадського бюджету та розробити сервіс “Активний киянин”.

5. Акселератор міських проектів. Ця програма дає можливість інноваторам-початківцям отримати від міста технічні ресурси та експертну допомогу для фіналізації продукту та підвищення його прибутковості перед виходом на глобальний ринок. Пріоритети акселератора — це smart city технології, Інтернет речей, Machine Learning та Big Data, cleantech, урбаністика, екологія та енергоефективність, рішення для креативної економіки, фінансового сектору, медицини, освіти. Тобто всі ті галузі, які є затребувані громадянами та потребують створення цифрових послуг із швидким та простим доступом.

Реалізація цих проектів у 2020 році забезпечить сталий розвиток Києва як технологічної платформи та збільшить довіру киян до ефективності електронних сервісів, які покликані покращувати життя у великому місті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *