За останній місяць е-квиток переполошив майже не все місто, хоча й до цього часу жваво обговорювався. Ми вирішили зібрати для вас абсолютно всю інформацію про столичний єдиний квиток, розповісти як ним користуватись, де придбати та власне яким чином він заощаджуватиме ваш час.
Е-квиток — це єдиний проїзний документ, що діє у громадському транспорті Києва. Його впровадила міська влада аби покращити транспортну інфраструктуру столиці та звичайно поліпшити стан нервової системи містян. Тепер вам не потрібно передавати за проїзд, сперечатися з кондуктором чи перейматися, що ви забули готівку. Лише однією картою або квитком із QR-кодом ви можете оплатити проїзд у громадському столичному транспорті. До того ж, ви економите власний час: не стоїте в метрополітені у черзі за жетоном, не чекаєте щоб кондуктор повернув вам решту з готівки та не нервуєтесь, якщо раптом вам дали не всю решту з 500-та гривень. Ви дуже швидко оплачуєте власну поїздку та з гарним настроєм їдете на роботу, обдумуючи важливі плани на день. Ось вам і рай інтроверта.
Аби ви не заплуталися, нагадаємо. Єдиний квиток існує у декількох варіантах: у вигляді транспортної картки Kyiv Smart Card (яку ми рекомендуємо зареєструвати в кабінеті користувача), Картки киянина та паперового квитка з QR-кодом. За допомогою них вже сьогодні ви можете оплатити проїзд у громадському транспорті столиці.
Щоб оплатити проїзд у салоні наземного транспорту вам потрібно піднести картку або квиток із QR-кодом до валідатора. На цьому все — проїзд оплачено! Сплата проїзду в метрополітені відбувається шляхом реєстрації транспортної картки на турнікеті. На сьогодні вже модернізовано 76 турнікетів у 68 вестибюлях київського метрополітену і вони мають відповідні позначки “KYIV SMART CARD”. А загальна кількість придбаних карт становить вже 4050 одиниць.
Де придбати та/або поповнити KYIV SMART CARD?
— На станціях Київського метрополітену («Хрещатик», «Театральна»,«Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», «Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна»).
— В особистому кабінеті киянина.
— У терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click.
Нещодавно поповнення транспортної картки Kyiv Smart Card та купівля квитка з QR-кодом стали можливими завдяки чатботам: KyivPayBot у Телеграм і Facebook та KyivMetroBot у Телеграм і Facebook.. Персональні налаштування та Masterpass-гаманець, які інтегровані у KyivPayBot, дозволяють проводити операції у пару кліків без введення даних. У KyivMetroBot можна також купити поїздки для Kyiv Smart Card та разовий QR-квиток. QR-код з’явиться у чаті, далі потрібно просто піднести екран смартфону з кодом до валідатора. Поки що у метро сплатити проїзд таким чином можна лише використовуючи нові турнікети на станції «Площа Льва Толстого». Все те ж саме можна робити й у наземному транспорті. Нагадаємо, квиток із QR-кодом можна також придбати у боксах самообслуговування та касах київського метрополітену.
Незабаром поповнити транспортну картку можна буде й через мобільний додаток, що розроблюється спеціально для е-квитка, у Приват24, Ощад24/7, а також, у терміналах самообслуговування Приватбанку, Ощадбанку та на порталі EasyPay. А от придбати транспортну картку найближчим часом можна буде в Т-кіосках та в мережах програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) КП ГІОЦ. Згодом до сплати проїзду планують під’єднати й розрахунок банківською карткою.
Пільговим категоріям варто оформити «Муніципальну «Картку Киянина». Її можуть отримати ті, у кого є пільги на виплати з бюджету Києва, хто офіційно працевлаштований в столиці, переміщені особи, які стоять на обліку в Києві, учні шкіл та вузів, а також їхні батьки та опікуни. Нагадуємо, що для отримання карти потрібно подати заявку до банку учасника проекту – АТ «ОЩАДБАНК» і надати пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують право на отримання картки, документ про надання пільг (за наявності).
Київ, як smart місто піклується й про екологічний напрямок. Саме тому, у громадському транспорті встановлені зчитувальні пристрої, які при здійсненні оплати не видають чеку. Тому при здійсненні контролю оплати проїзду, контролер переводитиме систему та транспортні термінали в режим контролю і приладом інспекції перевірятиме факт оплати пасажиром транспортної послуги.
У разі виникнення будь-яких питань, більш детальну інформацію ви можете отримати на сторінці KYIV SMART CARD у Facebook, на міському порталі, а також за телефоном гарячої лінії (044)-366-55-55. Гарного дня та приємних вам поїздок!