Новини Технології

Міська влада, громадськість та розробники підписали меморандум про співпрацю в рамках розбудови столичної розумної інфраструктури.

Сьогодні, 12 квітня, у Kyiv Smart City Hub відбувся круглий стіл «Етика використання Artificial intelligence (AI) у місті». У рамках заходу було підписано меморандум про співпрацю між представниками Київської міської державної адміністрації, ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» та компанії QUBO.AI Corporation. Відсьогодні міська влада, громадськість та розробники працюватимуть над розвитком розумної столичної інфраструктури, а саме над розробкою практичних прикладів використання міських цифрових сервісів на базі штучного інтелекту. Проект ініційований у рамках концепції «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020».

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: «Сьогодні Київ активно використовує розумні технології для розбудови столичного міського простору. Саме тому дослідження етики використання штучного інтелекту — це гарна можливість вивчити користь алгоритмів машинного навчання у створенні й використанні столичних цифрових міських сервісів. Я впевнений, що співпраця міської влади, громадськості та розробників принесе хороші результати, а саме нові корисні сервіси для жителів Києва».

Команда проекту «AI for Kyiv» — «Штучний інтелект для Києва» — проводить дослідження питання етики та дискримінації в розробках сервісів на базі штучного інтелекту в різних сферах, та ініціює дискусію про цифрові права людей в Україні. Представники проекту «AI for Kyiv» почали розробку практичних прикладів використання інноваційних рішень на базі штучного інтелекту міською владою. Проект фінансується компанією Luminate. Команда розроблятиме оптимальні рішення для покращення якості життя в місті на основі принципів відкритого доступу до даних, а також інтелектуальної та прозорої трансформації управління містом із використанням сучасних технологій та інновацій.

Упродовж заходу відбулася презентація можливої політики використання штучного інтелекту в Києві. На заході також представили перші розробки кейсів для цифрових міських сервісів. Громадськість та представники міської влади запропонували впровадити міську платформу, що розроблятиметься на базі штучного інтелекту та надасть містянам можливість взаємодіяти з міською владою завдяки чат-ботам і звертатися до міських систем самостійно.

Команда проекту «AI for Kyiv» впроваджуватиме новітні та сучасні рішення в галузі інформаційних технологій з урахуванням суспільних цінності та користі. Сьогодні українська столиця вже активно використовує технології для покращення наявних цифрових сервісів і працює над розробкою нових. У поточному векторі розвитку міського інноваційного середовища міська влада, громадськість та розробники вбачають значні можливості в досягненні нового рівня якості життя завдяки використанню цифрових сервісів на базі штучного інтелекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *