Новини

На Kyiv Smart City Forum презентували тенденції розумних міст-2021

Організатори заходу використали усі переваги онлайн-формату. За словами експерта зі smart city – технологій ГО «Смарт Сіті Хаб» Юрія Назарова, перед організаторами стояло амбітне завдання: провести форум в абсолютно новому форматі.

«Kyiv Smart City Forum ми провели на інноваційній платформі, яку розробили спеціально, і яка дозволила перенести всі переваги офлайну в онлайн. Така технологія і з таким масштабом застосовувалася в Україні вперше», – зазначив Назаров.

Унікальна платформа дозволила спікерам з різних країн спілкуватися з учасниками форуму в режимі реального часу. Одночасно вона містила спеціальну зону, де компанії-партнери через 3D відеотури демонстрували свої технологічні рішення. Можна було дивитися відеоряд, слухати доповіді, ставити питання та спілкуватися один з одним у чатах.

«Наша команда приділила багато часу розробці головних особливостей цьогорічного форуму — зручній онлайн-платформі з можливістю швидкої комунікації й формуванню контенту для наших слухачів. Цьогорічний формат дав нам можливість максимально залучити найкращих світових експертів з України, Нідерландів, США, Іспанії, Німеччини та Англії. Я хочу подякувати всім спікерам, які взяли участь у нашому форму і поділилися реальними кейсами та рекомендаціями, а також — партнерам, які підтримали нас цього року в нових реаліях. Я дуже рада, що саме наша команда вперше в Україні зробила форум такого формату і зібрала понад 10 тисяч учасників» — прокоментувала Ярослава Бойко, Голова Опікнуської Ради ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ».

Віце-прем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, відкриваючи захід, заявив, що майбутнє світу – за великими містами, а для їхнього розвитку держава має будувати інфраструктурні речі.

«Ми хочемо за три роки побудувати найзручнішу державу в Європі з точки зору взаємодії людини й бізнесу з державою. Для цього треба відцифрувати усі державні послуги, навчити людей базовій цифровій грамотності й покрити країну інтернет-інфраструктурою», – зазначив урядовець.

За його словами, потрібно, аби в кожному регіоні України був заступник керівника з цифрової трансформації, менеджер, який знається на IT-технологіях і знає, як розвиваються найкращі світові міста.

Форум зібрав найкращих спікерів з країн, які зробили ставку на технології та розвиваються шаленими темпами – Сінгапуру, Нідерландів, США, Німеччини, Іспанії, Англії. Експерти не лише поділилися своїм баченням майбутнього розвитку світу, але й представили реальні кейси з рекомендаціями, як сучасний бізнес може адаптуватися під час непередбачуваних кризових ситуацій.

За словами хедлайнера форуму Ренді Цукерберг, нинішню кризу, спричинену коронавірусом, можна сприймати як подарунок, адже світ отримав поштовх і змушений трансформуватися.

«Дуже багато галузей не мали необхідності змінюватися. Вони працювали по інерції. А тут раптом ми повинні оновлюватися. Тепер можна охопити своїм бізнесом тисячі людей, не виходячи з дому. Ми маємо зрозуміти, що у майбутньому працевлаштування буде гібридним, все більше людей працюватимуть віддалено», – підкреслила пані Цукерберг.

Ренді поділилася своїми спогадами про те, як вона реалізувала проєкт Facebook Live, який спочатку навіть сама не сприймала як ідею, варту уваги. Тим не менше, за допомогою інженерів цей стартап вдалося реалізувати, і вже за 4 місяці після її запуску президент США Барак Обама зателефонував Ренді, щоб звернутися до нації через Facebook Live.

Цукерберг назвала навички успішних бізнесменів, які дозволять вижити у нинішні непрості часи: бажання виходити за межі комфорту, вміння почути «ні» й здатність побороти страх перед публікою.

Оптимістична американська підприємиця заявила, що Україна має усі шанси не лише наздогнати Кремнієву долину, але й перевершити її.

«Кремнієва долина зараз теж переживає непрості часи. Тут бракує різноманіття. А ви у центрі Європи, у вирі подій, і можете впоратися краще», – підсумувала Ренді.

В межах Форуму пройшло щорічне нагородження Smart City Awards. Компетентне журі визначило найкраще місто у 8 номінаціях: найкраще децентралізоване місто, інклюзивне, цифрове, мобільне, екологічне, Smart безпечне, архітектурне та енергоефективне.

Досягти високого рівня форуму допомогли партнер: титульний партнер – Visa, інноваційний партнер – Vodafone, преміум партнери – Cisco, ERC, IT-Integrator, технологічний партнер – ELKO Україна та Lenovo. Також серед партнерів Kyiv Smart City Forum Hewlett Packard Enterprise, Caparol Україна, Logitech, Asbis, Ideas First, FDI та atene KOM GmbH.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *