Будівництво Новини Суспільство

Новий відновлений міст на Київщині

Учора на мосту через річку Ірпінь у Стоянці була відкрита можливість користуватися всіма чотирма смугами для автотранспорту. Цей міст розташований на трасі М-06, яка є однією з головних автомобільних артерій України. Інформацію про це надала Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Важливо відзначити, що міст був повністю зруйнований на початку широкомасштабного вторгнення російської армії в Україну. Після звільнення Київщини була споруджена тимчасова об’їзна дорога, однак її технічні характеристики не дозволяли використовувати її для руху вантажного транспорту, тому водіям доводилося користуватися альтернативними маршрутами.

Правий проїзд мосту було відновлено відносно швидко, і вже у листопаді 2022 року рух на ньому було відновлено. Але лівий проїзд довелося будувати практично з нуля, оскільки за висновком фахівців ДП “ДерждорНДІ” старі бетонні конструкції, на яких було встановлено тимчасовий проїзд, були непридатні для відновлення.

Представники відомства розповіли: “Дорожники провели роботи з закладення фундаменту, встановлення нових залізобетонних балок, освітлення, сучасної системи водовідведення, гідроізоляції, а також поклали два шари асфальтобетонного покриття”. Обидва проїзди мосту успішно пройшли випробування і відповідають поточним навантаженням на дорогах.

У минулому році було відновлено восемь пошкоджених мостів, а цього року було відкрито ще 11 переправ в областях Київ, Житомир і Чернігів. Наразі тривають роботи на 60 об’єктах по всій Україні.

Слід зауважити, що в серпні 2023 року на трасі Київ-Чоп в Житомирській області було повністю відновлено міст через річку Дубовець. Цей міст був пошкоджений авіаударами на початку вторгнення, але не був закритий повністю для руху транспорту.

У межах робіт з відновлення було частково замінено пошкоджені балки на прогоновій конструкції мосту, відновлено дорожнє покриття і освітлення, а також встановлено нові огорожі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *