Новини Суспільство

Підвищення тарифів Укрзалізниці: загроза економіці чи шлях до реформ?

Підвищення тарифів на вантажні перевезення, яке планує ввести Укрзалізниця з 2025 року, на 37%, може завдати серйозного удару по економіці України, вважає відомий економіст Сергій Лямець. У своєму дописі на Facebook експерт розкритикував це рішення керівництва державної компанії, повідомляє “Апостроф”.

“Як зазначав колись Леонід Кучма, це вже траплялося раніше. Укрзалізниця неодноразово обіцяла, що підвищення тарифів зробить компанію ефективнішою,” — пише Лямець. — “Однак, може настав час не підвищувати тарифи, а ліквідувати цю монополію? Разом із іншими, які десятиліттями переконують нас у своїй прозорості та ефективності, водночас демонструючи сумнівні результати. Часто ці “ефективні менеджери” стають героями корупційних скандалів.”

Економіст підкреслює, що зростання тарифів Укрзалізниці матиме негативний вплив на українських експортерів, для яких логістика є важливою складовою собівартості продукції.

“Насправді логічно було б знизити тарифи, а не підвищувати. Наприклад, на 15-20%. Це допомогло б українським підприємцям залишатися конкурентоспроможними на міжнародних ринках, збільшити доходи, сплатити більше податків та створити нові робочі місця. Монополії, як у випадку УЗ, час зруйнувати. Але навіть без цього, керівники повинні перейти від ілюзій до реальної роботи з розвитком компанії,” — наголосив Лямець.

Експерт попередив, що у разі підвищення тарифів, через пів року Укрзалізниця знову заявить про свою збитковість і ініціює чергове зростання цін на послуги.

Нагадаємо, що на початку грудня наглядова рада Укрзалізниці схвалила пропозицію про підвищення вантажних тарифів на 37%, подану правлінням компанії. Нові розцінки планується запровадити з 1 лютого 2025 року, про що повідомив голова правління Олександр Перцовський. Зазначимо, що у вересні до Укрзалізниці повернувся її колишній керівник Олександр Камишін, якого уряд призначив членом наглядової ради. Після його повернення компанія ініціювала різке підвищення тарифів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *