Новини

Відкриття інноваційного простору: 20 червня відбудеться презентація першої smart-вулиці Києва

Сьогодні Київ відкритий до інноваційних пропозицій і стрімко впроваджує їх у власну інфраструктуру. Одним із прикладів успішного приватно-державного партнерства стала співпраця міської ініціативи Kyiv Smart City з компанією KAN Development. Її результатом стала перша відкрита smart-вулиця столиці на Салютній.

Вона обладнана інноваційними пристроями. Окрім безкоштовного міського Wi-Fi, баків для сортування сміття та прокату велосипедів, на Салютній є:

Перша стаціонарна станція моніторингу якості повітря — частина проекту Managing Air Quality від міської ініціативи Kyiv Smart City. Датчик перевіряє не тільки концентрацію пилу РМ2.5 і РМ10, а й рівень оксиду азоту (NO), оксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2) і чадного газу (CO) та вимірює температуру і вологість. Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснюється завдяки мобільній лабораторії, яка щоденно робить забір та аналіз. Дані доступні на порталі air.kyivsmartcity.com.
12 міських камер відеоспостереження, що підвищують рівень безпеки жителів навколишніх будинків. Одна з відеокамер 2 в 1, має функцію розпізнавання облич та номерів автомобілів.
“Розумне освітлення”, що дозволяє заощадити від 40% до 80% електроенергії.
2 станції підзарядки електромобілів, одна з них швидка.
Яскрава виділена смуга для велосипедистів і ролерів.
Сухий фонтан з підсвіткою.
Пандуси та рельєфні покриття для людей з обмеженими можливостями.
Лавки з USB-зарядними пристроями, що живляться від сонячних панелей.
Кнопка екстреного виклику. Дзвінок приймає оператор і залежно від ситуації викликає ту чи іншу службу порятунку.

Ярослава Бойко, координатор ініціативи Kyiv Smart City: “Забруднене повітря — одна з найбільших проблем сьогодення, адже воно викликає хвороби органів дихання, впливає на розвиток дітей і знижує якість життя в цілому. Аби слідкувати за рівнем забруднення повітря в Києві, ми запустили проект Managing Air Quality. Це дозволить виявити перевищення норми вмісту пилу чи газів у повітрі та вжити необхідних заходів. І найголовніше, що доступ до цього сервісу має кожен житель столиці”.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА: “Моніторинг повітря — пілотний проект, що базується на використанні інтернету речей. Розвиток інфраструктури smart city за допомогою ІоТ відкриває широкі можливості для покращення умов життя в місті. Завдяки інформації з датчиків та вимірювальних приладів ми отримаємо точні дані, які будуть корисними для прийняття управлінських рішень. Я впевнений, що Managing Air Quality — це лише початок і в майбутньому переваги використання інтернету речей кияни відчують і в інших сферах: безпеці, комунальних послугах, організації міського простору та інших”.

Ігор Ніконов, засновник KAN Development: “Ми віримо, що час смарт-технологій настав і їх слід втілювати заради підвищення комфорту та безпеки мешканців Києва. Саме тому команда KAN, реалізовуючи проект “Файна Таун”, створила smart-вулицю Салютну та наповнила її розумними елементами, починаючи від понижених бордюрів і смарт-розмітки та закінчуючи лавками з USB-зарядками, що живляться від сонячних панелей. Я переконаний, що наш приклад “розумної” вулиці надихне міську владу та приватних інвесторів створювати нову інфраструктуру за нашим зразком”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *