На що саме витрачаються бюджетні кошти? Кияни багато років задавалися цим питанням, але ніколи не могли отримати відповідь. І ось нарешті ситуація змінилася: вже зараз кожен бажаючий може швидко, легко й, головне, самостійно знайти необхідні дані як в розрізі статей витрат, так і в розрізі структурних підрозділів та по окремих його статтях на сайті http://new.kievcity.gov.ua/.
Київ став першим українським містом, що повноцінно запровадило «Відкритий бюджет». Проект, метою якого є забезпечення абсолютної прозорості та вільного доступу громадськості до інформації про стан виконання столичного бюджету. Ця система автоматично збирає, завантажує й обробляє показники в єдиній вітрині. Зокрема, автоматизовано потік обміну даними між муніципалітетом та казначейством.
Проект реалізовується в в декілька етапів. Так, результатом виконання першого етапу стала можливість аналізу стану виконання бюджету видатків та надходжень за наступними категоріями: рік, місяць, головний розпорядник, район, на що, з якою метою та за якими статтями використовуються бюджетні кошти. Також надана можливість порівняння планових та фактичних показників.
На другому етапі ми підвищили рівень деталізації інформації. Зараз можна аналізувати касові надходження у розрізі статей та районів, касові видатки, фінансові зобов’язання, залишки коштів у розрізі не тільки районів, але й конкретних розпорядників коштів (шкіл, лікарень тощо).
На третьому етапі стало можливо проаналізувати конкретні платежі (транзакції): хто, за яким договором і за що конкретно здійснював платіж. А також побачити заключені договори та фінансові зобов’язання, які зареєстровані, але ще не оплачені.
Діючий функціонал вже зараз дає можливість керівництву міста оперативно зупиняти платежі в разі спроби неефективного використання бюджетних коштів. А кияни можуть побачити максимально прозорий процес розподілення коштів.
На черзі четвертий та п’ятий етапи проекту. Зараз реалізовується інтеграція відкритого бюджету з системою електронних закупівель, що дозволить громадянам відслідковувати історію проведення тендерів та контролювати їх на кожній стадії.
Також заплановано відображення на карті міста капітальних видатків по конкретних об’єктах, створення зовнішнього API для використання у сторонніх сервісах, а також повноцінна мобільна версія бюджету.