Новини Транспорт

Разовий QR-квиток: за проїзд у громадському транспорті Києва тепер можна платити за допомогою смартфона

У листопаді минулого року в громадському транспорті Києва в тестовому режимі запустили єдиний електронний квиток. Тепер система працює повноцінно, а власниками е-квитка стали понад 200 тисяч киян. Але що робити, якщо у вас його поки що немає, а автобус їде без кондуктора? Виходити і чекати іншого чи ризикувати, їдучи “зайцем”? Ні те, ні інше, бо тепер у Києві з’явилися електронні QR-квитки, з якими оплатити проїзд можна за допомогою смартфона. Купити такий квиток можна онлайн в оновленому додатку Portmone.com.

Де купити і як користуватися?

Аби придбати QR-квиток на автобус, трамвай, тролейбус або інший вид громадського транспорту, встановіть на свій смартфон мобільний додаток Portmone.com. Далі в головному меню оберіть розділ “Проїзд у Києві” та придбайте необхідну кількість QR-квитків. Ціна одного дорівнює вартості звичайного паперового квитка і становить 8 грн. При цьому ані комісія, ані будь-які інші платежі з пасажира не стягуються.

Для оплати проїзду в транспорті достатньо піднести екран смартфона із зображенням QR-квитка до валідатора і дочекайтеся, поки він розпізнає код і проінформують про успішну операцію.

У додатку можна перевірити кількість квитків, що залишилися, а також час і дату, коли ви використали попередні.

Наразі QR-квитками можна скористатися в усіх видах громадського транспорту, де встановлені валідатори: автобусах, трамваях, тролейбусах, метро та фунікулері. КМДА робить все можливе, щоб якомога швидше обладнати валідаторами ще й міську електричку та маршрутні автобуси.

Крім покупки QR-квитків, у мобільному додатку Portmone.com можна також поповнити рахунок мобільного, переказати гроші з карти на карту, придбати страхові поліси, а також оплатити комунальні рахунки та послуги ще понад 1500 компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *