Новини

Результати роботи ініціативи Kyiv Smart City в 2020 році

Кожного року, не порушуючи традиції, наша команда підводить підсумки року. І перше, про що хочеться сказати, так, 2020 був складним, але при цьому він був дуже продуктивним дня нас.

Ми багато зробили й багато чого досягли навіть попри ряд перешкод і обмежень, які поставили для нас нові умови життя, локдаун і нова хвиля економічної кризи, яку викликала по всьому світу пандемія.

Протягом року ми змогли розробити та впровадити нові сервіси, презентувати нові проекти, провести безліч ефірів з дійсно корисним контентом та багато іншого.

Цього року в Києві нам вдалося запустити декілька нових та зручних сервісів для мешканців Києва у транспортній, медичній галузях, освітній програмі та сфері безпеки дорожнього руху. Серед них можна виділити наступні:

– у рамках системи відеоспостереження встановлено 7 тис. камер, які мінімізували кількість злочинів у місті. Криміногенна ситуація зменшилася на 37%. Окрім цього, новітня система відеоаналітики, яка дозволяє розпізнавати обличчя і номерні знаки авто, дозволила зменшити час пошуку злочинців.;

– ввели в тестову експлуатацію електронний квиток. Наразі кияни використовують 800 тис. карток, за якими здійснюється 26 млн. поїздок щомісячно;

– поповнили додаток Kyiv Smart City новими сервісами: поповнення е-квитка, голосування за проєкти Громадського бюджету, сплата штрафів за евакуйоване авто, оплата послуг ЖКГ;

– запровадили систему електронної освіти. З вересня відбулося масштабування комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School на всю Україну за рахунок діджиталізації діяльності та створення навчального закладу у системі Human;

– провели міжнародний онлайн-форум Kyiv Smart City Forum. Форум пройшов на інноваційній онлайн-платформі та зібрав понад 10 000 учасників. Це перший захід в Україні таких масштабів та формату;

– вдосконалили сервіс електронної реєстрації дітей в дошкільні заклади столиці. У дитячі садки вже зареєстровано понад 500 тис. дітей;

– запрацював довгоочікуваний та зручний сервіс реєстрації новонароджених е-Малятко. Він дає можливість зареєструвати немовля швидко, без черг та не виходячи з дому. Завдяки сервісу щоденно 100 родин заощаджує 600 годин.

Якщо ж говорити про масштаби роботи на рівні України, наша команда провела велику кількість консультації з приводу побудови “розумного міста” для 7 міст країни. Це Мукачево, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород, Житомир та Харків.

“За нашими розрахунками, в 2021 році користуватись послугами “розумного міста” зможуть додатково понад 3 млн. українців. До речі, якщо порівнювати цей показник зі столицею, то згідно офіційної статистики, тут наразі проживають 2,8 млн. жителів, а нашими сервісами користуються понад 5 млн. киян. Зрозуміло, що кількість мешканців в столиці давно вийшла за рамки офіційної статистики (відсутність перепису населення та достовірної інформації стосовно жителів столиці – ред.) та не співставна з іншими містами”, – прокоментував Юрій Назаров, засновник ініціативи.

Також по системі електронної освіти в регіонах вже приєднано 1 тис. 183 закладів, кількість учнів, які можуть використовувати дистанційне навчання – 106 тис. 628 учнів.

Важко не зазначити, що 2020 рік був дуже насиченим у встановленні міжнародних відносин та проектів. Була проведена робота з рядом організацій, таких як: Smart City Alliance (Швейцарія), Smart City Journal (Іспанія), Smart City Amsterdam (Амстердам),Urban Tech Alliance, World Smart City Organization, Arab smart city (Дубаї), Atene KOM GmbH (Німеччина), City of Oslo (Осло), ООН та Smart Cities World.

Також наша команда пройшла навчання в рамках програми “Smart Cities”: Shaping the Future” від United States Department of State та CRDF Global. Навчання тривало місяць. Ми мали змогу ознайомитись з інноваційними рішеннями та технологіями впровадження “розумних міст”, з кращими практиками їх впровадження в шести штатах Америки, зі стратегічним плануванням і розвитком Smart Cities. Окрім цього, багато уваги приділяли питанням міжміського співробітництва у просуванні ініціатив Smart Cities, публічно-приватному партнерству у цій сфері, кібербезпеці.

Ще однією знаковою подією для нас стала організація та проведення в Україні міжнародного Kyiv Smart City Forum 2020, який відбувся на інноваційній онлайн-платформі. захід такого формату пройшов вперше. У ньому взяли участь кращі світові експерти з України, Сінгапуру, Німеччини, Іспанії, Англії, Нідерландів і США. Учасники поділися досвідом щодо впровадження нових технологій в плані взаємодії міста і бізнесу.

Слід зазначити, що вже традиційно, в рамках Kyiv Smart City Forum 2020, відбулася щорічна церемонія нагородження українських міст-лідерів Smart City Awards 2020 щодо впровадження новаторських рішень в інфраструктуру. На високому рівні у складі кращих урбаністів, архітекторів, бізнес-експертів України та світу були визначені кращі проєкти, громадські та державні ініціативи в 7 номінаціях.

Ми прагнемо покращувати всі наші сервіси й розвивати нові напрямки. Нам є, чим пишатися і ми впевнено можемо сказати, що у нас амбітні цілі. Наступний рік — це рік нашої трансформації. Попереду нові цілі, нові проекти та завдання, а головне – масштаби. Тому залишайтеся з нами та слідкуйте за новинами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *