Новини

Запущено новий аналітичний модуль для камер, у рамках проекту “Безпечне місто”.

Столичне комунальне підприємство «Інформатика» проводить тестування аналітичного модуля комплексної міської системи відеоспостереження в рамках проекту «Безпечне місто» (Kyiv Smart Safe City). Унікальний модуль дозволяє шукати злочинців не лише завдяки спеціалізованим камерам розпізнавання обличчя. Він фіксує зображення з будь-якої камери, що встановлена в рамках мережі та порівнює їх з наявною базою правопорушників. Якщо система виявляє подібність, оператор одразу отримує тривожний сигнал.

У Києві встановлено новий аналітичний модуль комплексної міської системи відеоспостереження в рамках проекту «Безпечне місто» від міської ініціативи Kyiv Smart City. Унікальний модуль здатний фіксувати зображення з будь-якої камери мережі. За лічені секунди він порівнює отриману інформацію з існуючою базою правопорушників, створеною правоохоронними органами. Якщо система фіксує візуальну схожість між зображенням у базі розшуку та розшукуваним зловмисником, оператор одразу отримує тривожний сигнал. А отже, правоохоронці зможуть швидше відстежувати небезпечних злочинців. На сьогодні у столиці встановлено більше 6 тисяч камер, переважно в місцях масового скупчення людей: школи, дитячі садки, лікарні, дороги міста.

До складу новітнього аналітичного модуля розпізнавання облич входить аналітична система та база даних, яка складається зі списку розшукуваних людей. Система має два режими роботи: онлайн та офлайн. У режимі онлайн модуль порівнює зображення у режимі реального часу. Пошук офлайн дозволяє шукати людей в базі, створеною правоохоронними органами за фотороботом. Система працює так: камери фіксують обличчя людини, ці дані залишаються в архіві. За допомогою отриманого з камер фоторобота правопорушника, система аналізує базу даних та знаходить потрібну людину. У системі можна налаштувати параметри, наприклад «людина в шапці», «людина в окулярах», «темний колір волосся», а також вік або стать. Середній коефіцієнт збігу фоторобота із отриманим фото з камери — 95%. Світова практика показує, що за 80% можна робити висновки про успішний результат пошуку.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА коментує: «Завдяки таким параметрам камера буде пропонувати різні варіанти, а система буде аналізувати базу даних і швидко знайде потрібну людину. Програмне забезпечення нового аналітичного модуля здатне оперативно надавати інформацію оператору й у такий спосіб, система може запобігти багатьом злочинам. Модуль розроблений з метою полегшення роботи силовиків і швидкого пошуку зловмисників. Минулого року поліція повідомила, що у Києві протягом року за допомогою камер спостереження розкрили понад 2,5 тисячі злочинів».

Модуль розпізнавання — апаратно-програмний. Він є частиною інтегрованого комплексу Єдиного центру обробки даних (ЦОД) у Києві. Апаратна частина — розробка компанії Hikvision, програмна частина — підрозділу компанії Hikvision, що займається створенням системи Sky Net. Сьогодні розробка використовується в 16-ти найбільших містах Китаю.

Відповідно до пункту 8.1 «Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва», доступ до інформації системи надано посадовим особам Міністерства внутрішніх справ України, центральному органу управління Національної поліції України, Головного управління Національної поліції в Києві та його територіальними підрозділам. Отримані з відеокамер дані зберігаються в міському центрі обробки даних (ЦОД) до 30-ти календарних днів, на тридцять перший день вони автоматично знищуються відповідно до пункту 9.2, «Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва».

На сьогодні в рамках загальноміської системи відеоспостереження працює понад 6 тисяч камер. У київському метрополітені завершується установка 198 камер відеоспостереження на входах і виходах вестибюлів метро. Проект «Безпечне місто» створений задля посилення безпеки киян, контролю роботи комунальних служб, а також для управління трафіком у місті. Надалі до системи під’єднають пожежну, рятувальну, медичну, дорожню й інші комунальні та державні служби. У пілотному режимі було встановлено понад 200 оглядових камер із новим аналітичним модулем розпізнавання облич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *