Новини

STEAM-HOUSE: всеукраїнські змагання з моделювання «розумних» пристроїв

Сучасні технології невпинно рухають наш світ, а також щодня кидають виклик традиційній шкільній програмі. Розумні міста вже зараз потребують спеціалістів у нових професіях, про які п’ять-десять років тому ніхто навіть не чув. Невдовзі в усьому світі будуть затребувані фахівці з високотехнологічного виробництва, спеціалісти з біо- та нанотехнологій, знавці робототехніки. Саме тому наша місія — спільними зусиллями покращувати освітні проекти для українських школярів і робити якісну IT-освіту доступною вже сьогодні.

Саме для того, щоб виховати успішних професіоналів майбутнього, команда Kyiv Smart City разом з партнерами оголосила STEAM-HOUSE-2019 — національні змагання з моделювання розумних пристроїв. STEAM-навчання із застосуванням міждисциплінарного та прикладного підходу є трендом в освіті найпрогресивніших країн. І ми щасливі приєднатися до цього переліку. Під час змагань STEAM-HOUSE-2019 українські школярі зможуть проявити свої знання з математики, техніки, інженерії, природничих наук, творчо вирішувати задачі, а також навчаться ділитися ідеями та працювати в команді. Я впевнена, що для всіх учасників змагань це буде незабутній і дуже корисний досвід, і дуже тішуся з того, що наша команда виступає партнером цього заходу.

17 фіналістів з цьогорічних змагань з усієї України з’їхали до Києва на перший офлайн-воркшоп в Kyiv Smart City Hub. Цікаві лекторії для керівників, вручення наборів комплектуючих для нових 10 оригінальних «розумних» пристроїв учасникам змагань, багато нових та корисних знайомств у великій STEAM-родині. І все це лише за один день Відтепер фіналісти працюватимуть над виготовленням smart-ґаджетів у рідних містах і 20 грудня презентують проекти під час фіналу змагань. Переможців у трьох номінаціях – IoT (Інтернет речей), Smart gadgets (Розумні пристрої) та Smart City (Розумне місто) визначить журі, до складу якого увійшли представники партнерів та медіа-спонсорів конкурсу.

«Міська ініціатива Kyiv Smart City вже чотири роки поспіль активно створює нові можливості освіти та розвитку для юних інноваторів. Окрім участі у змаганнях STEAM-House-2019, цієї осені школярі готуються до змагань First Tech Challenge та відвідують факультатив зі Scratch — мови програмування. У Kyiv Smart City Hub двічі на місяць проходить курс “Smart-покоління” для підлітків, батьків та вчителів, а також заняття з YouTube-блогерства та мобільної фотографії від Цитрус Академії. Загалом вже понад 1500 школярів навчилися кодувати разом з Академією кодування, понад 400 школярів завершили курс навчання на факультативі зі Scratch за минулий рік. Мене дуже тішить високий рівень мотивації учнів, їхнє бажання вивчати технології та одразу застосовувати нові знання на практиці. Також я б хотіла поділитися з вами новинами про освітній проект команди Kyiv Smart City, який для мене є дуже особливим. У жовтні в 15 освітніх філіях Kyiv Smart City School, що функціонують на базі комунальних шкіл столиці, стартував унікальний модульний курс «Kyiv Smart City». Цей модульний курс ми розробили на основі гайдбука — Путівника розумного киянина, аби навчати дітей інноваційним технологіям та основам активної соціальної позиції громадянина у розумному місті», – прокоментувала Мирослава Громова, виконавчий директор ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ».

Ми живемо у надзвичайний час, коли змінюється все, до чого ми звикли, і традиційні підходи в освіті більше не можуть впоратися з викликами нового дня. Лише завдяки якісній IT-освіті ми зможемо виховати нову smart-генерацію, що житиме у розумному місті та розвиватиме його. Те, що ми забов’яні зробити для нового покоління українських школярів — це створити можливості для розвитку їхнього інтелектуального потенціалу, дозволити мислити творчо й нестандартно, навчити їх, як застосовувати технології та інновації для покращення життя. У нас попереду багато важливої і дуже цікавої роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *