Екологія

Столичні школи долучилися до еко-флешмобу ініціативи Kyiv Smart City «Дерева замість квітів»

3 жовтня команда Kyiv Smart City разом з учнями, батьками, вчителями та директорами шкіл висадили понад 1000 саджанців дерев та кущів в рамках еко-флешмобу «Дерева замість квітів». Завдяки спільним зусиллям учасників акції навколо київських шкіл навесні розквітнуть декоративні яблуні, алея з кущів форзиції, спіреї, дейції та інші рослини. Основна ідея заходу — залучити учнів та їхніх батьків до активності, спрямованої на покращення якості повітря біля навчальних закладів Києва.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: «Розумне місто — це, в першу чергу, безпечне середовище. Тому, одночасно з втіленням інноваційних проектів, ми маємо піклуватися, зокрема, і про основу комфортного життя — чисту екологію. Сьогоднішній флешмоб має на меті показати, що зберегти навколишній світ можуть прості речі. Наприклад, висадка дерева не потребує великих витрат часу та ресурсів, але принесе значно більше користі учням та працівникам шкіл, ніж букети квітів».

Ідея флешмобу виникла після перевірки якості повітря у 34 навчальних закладах Києва у рамках проекту «Безпечна школа». Ярослава Бойко, координатор ініціативи Kyiv Smart City, пояснила: «Цей проект було здійснено на початку 2019 року міською ініціативою Kyiv Smart City спільно з лабораторією Public Lab. Виявилося, що в повітрі значно перевищена концентрація діоксиду азоту — отруйного газу, що є продуктом горіння палива. Він призводить до порушення функцій легень і бронхів, а також подразнює слизові оболонки носа й очей».

На думку експертів, причиною цього стала близькість розташування шкіл до доріг з інтенсивним трафіком. І одним з найефективніших способів покращити якість повітря в класах є створення захисного бар’єру з дерев між дорогою та школою. Команда Kyiv Smart City ініціювала флешмоб «Дерева замість квітів», приурочений Дню вчителя, щоб покращити екологічну ситуацію в столиці. Інформацію про флешмоб було розміщено на сайті, у соціальних мережах та серед освітніх філій Kyiv Smart City School.

У флешмобі взяли участь: середня загальноосвітня школа № 275 ім. Кравчука, спеціалізована школа I-III ступенів № 255, спеціалізована школа ім. Казимира Гапоненко №110, середня загальноосвітня школа I-III ступенів № 158, школа I-III ступенів №29, середня загальноосвітня школа №93, технічний ліцей Шевченківського району, спеціалізована школа №88, школа I-III ступенів №219, спеціалізована школа №173, спеціалізована школа №7 ім. Максима Тадейовича Рильського, спеціалізована школа I-III ступенів №152, Київська інженерна гімназія та спеціалізована школа №80, та інші навчальні заклади. Детальніше про те, як проходила акція, можна дізнатися за хештегом #деревазамістьквітів

Флешмоб відбувся у натхненній атмосфері, з музикою і залученням всіх класів. Традиційно жовтень — це найсприятливіший час для висадки саджанців у грунт. Однак цього року грунт виявився досить твердим, тож ями копали всі учасники заходу по черзі. Це не лише згуртувало школярів, але й підвищило обізнаність дітей щодо екологічної ситуації та необхідності відповідально ставитися до довкілля.

Партнери заходу: Благодійний фонд «Зелене місто», КО «КИЇВЗЕЛЕНБУД», ТОВ «Сі Пі Ай – Київ» та Розсадник декоративних рослин «Єва».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *