Даніела Альмейєр — архітекторка, урбаністка, директорка студії планування Raumposition в Австрії. Її компанія займається розробкою унікальних проектів міського планування та регіональних стратегій розвитку. У рамках Kyiv Smart City Forum 2018 Даніела розповіла про зв’язок стратегічних проектів із рівнем комфорту життя, а також про важливість залучення жителів до процесів дизайну та реалізації змін на прикладі Відня:
Що таке концепція розумного міста? Це найбільш обговорювана тема, коли ми говоримо про розвиток міст і міське планування. Розумне місто — певний стандарт, якого прагнуть досягти. Сьогодні більшість міст, які швидко розвиваються чи-то у Європі, чи у Південній Америці, слідують за цим шаблоном. Київ, Лондон, Токіо, Нью-Йорк — усі намагаються бути містами-лідерами у впровадженні концепції smart. Відень — не виняток.
Відень став однією з найсильніших моделей для інших європейських міст. Стратегію розумного міста було започатковано ще у 2011 році. Відтоді столиця Австрії щодня демонструє власний досвід успішного втілення програми міського розвитку.
Що ж роблять розумні міста? Нічого особливого, крім того, що покращують життя своїх мешканців та ефективно розподіляють власні ресурси. Для процесу міського планування думка звичайних жителів надзвичайно важлива і ми повинні залучати містян до активного обговорення.
Давайте зробимо невеликий тур до Відня. Один із наших проектів розумного міста називається Seestadt aspern. Відень стикається з багатьма викликами, адже дуже швидко зростає і розвивається. Ми показуємо одні з найкращих темпів розвитку у Європі, тому нам треба створити більше простору для життя. Міська влада вирішила створити абсолютно новий район Відня, в 15-ти кілометрах від центру міста. Розрахований цей район на 20 тисяч мешканців та 20 тисяч робочих місць. Так би мовити, нове місто в межах міста. І міська влада намагається зробити цей простір також розумним.