Технології

Таємничі месенджери: вода на Землі від темних комет

Автори свіжого наукового дослідження стверджують, що до 60% навколоземних об’єктів можуть мати властивості та походження темних комет. Ці таємничі тіла, ймовірно, містять або колишні водяні льоди. Це може бути потенційним джерелом води для Землі. Дослідження опубліковане у журналі Icarus, повідомляє Phys.

Темні комети – це загадкові об’єкти, що поєднують у собі властивості як астероїдів, так і комет. Астероїди – це кам’яні об’єкти без льоду, які зазвичай знаходяться ближче до Сонця. Тому будь-які водяні льоди, що могли бути у таких каменях, могли б випаровуватися або переходити безпосередньо з твердого в газоподібний стан.

Комети, натомість, представляють собою замерзлі тіла з комами або газовими оболонками, які утворюються внаслідок випарування льоду. Зазвичай вони мають відносно невелике прискорення, що викликається саме не гравітацією, а процесом випаровування. Це називається не гравітаційним прискоренням.

Дослідники проаналізували 7 темних комет і припускають, що до 60% усіх об’єктів, що обертаються близько Землі, можуть бути саме темними кометами. Хоча вони не мають видимої коми, вони демонструють не гравітаційне прискорення. Вчені вважають, що ці темні комети, найімовірніше, вийшли з головного поясу астероїдів (що знаходиться між Марсом і Юпітером), що свідчить про можливість наявності водяного льоду у місцевих гірських породах.

Отже, науковці вважають, що існує ще один механізм, за допомогою якого вода може потрапити у внутрішню частину Сонячної системи, зокрема у навколоземний простір. З іншого боку, астероїди в головному поясі можуть містити більше водяного льоду, ніж це раніше вважалося.

Астероїди Вчені припускають, що до 60% навколоземних об’єктів можуть бути загадковими астероїдами, відомими як темні комети. Фото: ScienceAlert Оскільки сьогодні вчені розглядають різні гіпотези про те, як вода могла потрапити на Землю, темні комети, можливо, відіграли свою роль у цьому процесі. Принаймні, така можливість розглядається.

За словами вчених, навколоземні об’єкти не залишаються на своїх орбітах сталим чином. Вони можуть зберігатися поблизу нашої планети протягом приблизно 10 мільйонів років. За допомогою моделювання траєкторій переміщення темних комет, ураховуючи не гравітаційне прискорення за останні 100 тисяч років, вчені змогли з’ясувати, що ці об’єкти, швидше за все, потрапили до навколоземного простору з головного поясу астероїдів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *