Розробник IT за робочим місцем з двома моніторами
Бізнес Економіка Технології

Технологічна індустрія України може вперше не показати росту за 32 роки

Експортні показники ІТ-індустрії

Виручка в III кварталі

У третьому кварталі 2023 року сукупна експортна виручка від ІТ-послуг досягла 1,6 мільярда доларів. Це на 5,5% менше, ніж за аналогічний період 2022 року, що у доларовому відношенні становить втрату 95 млн доларів.

Річна динаміка та прогнози

За підсумками року очікується, що технологічна індустрія України вперше за 32 роки може не показати росту. Прогнозується, що при поточному тренді до кінця року обсяг IT-експорту становитиме від 6,6 до 7,1 млрд доларів, у порівнянні з 7,3 млрд доларів у 2022 році.

Місячний аналіз експорту

Вересневі показники

У вересні 2023 року обсяг IT-експорту України склав 521 млн доларів. Це на 8% менше, ніж у серпні, і на 9,9% менше, ніж у вересні минулого року.

Ринкова доля IT-послуг

Частка комп’ютерних послуг у загальному обсязі експорту послуг України у вересні знизилася до 41,7%, це на 4,5% менше, ніж у 2022 році.

Коментарі лідерів ІТ-галузі

Позиція Львівського ІТ Кластера

СЕО Львівського ІТ Кластера, Степан Веселовський, висловив занепокоєння щодо поточного стану технологічної індустрії. Він підкреслив, що 2023 рік може стати історичним через відсутність росту. Тим не менш, вони, як ключова технологічна спільнота в країні, докладають усіх зусиль, щоб мінімізувати спад та намагаються досягти показників 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *