Жіночий розділ Здоров'я Новини

Токсичні метали в засобах особистої гігієни: прихована загроза здоров’ю жінок

Попри високі стандарти якості, виробники іноді забруднюють свої продукти шкідливими речовинами. Однак кількість цих речовин, виявлених у популярних товарах, викликає серйозну тривогу серед дослідників.

Останнє дослідження виявило наявність різних металів, таких як миш’як і свинець, у тампонах. Вчені досліджували 30 тампонів 14 різних марок, що продаються по всьому світу, і виявили в них значні концентрації 16 небезпечних металів. Серед них були миш’як, барій, кадмій, хром, мідь, ртуть, свинець та інші. Про потенційну загрозу для здоров’я та шляхи проникнення цих речовин у засоби особистої гігієни пише USA Today.

Одна з співавторів дослідження, Катрін Шилінг, в своїй науковій статті зазначила: “Хоча токсичні метали є поширеними і зазвичай зустрічаються в низьких концентраціях, наше дослідження показує, що вони також присутні в менструальних продуктах, що може підвищувати ризики для здоров’я жінок, які користуються цими засобами”.

Дослідження також порівняло органічні та неорганічні тампони з США та Великої Британії і не виявило значної різниці у вмісті металів залежно від їхньої класифікації чи походження.

Забруднення тампонів металами може мати кілька джерел: бавовна, що використовується у тампонах, може поглинати метали з навколишнього середовища, або метали можуть додаватися як пігменти, засоби для відбілювання чи антибактеріальні присадки. Шеарстон закликала до введення нормативних заходів у промисловості засобів особистої гігієни: “Я сподіваюся, що виробники будуть зобов’язані тестувати свою продукцію на вміст токсичних металів. Після нашого дослідження ми сподіваємося на відгук громадськості та вимоги поліпшити маркування та безпечність тампонів та інших менструальних продуктів “.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *