Графік показує зміни цін на нафту в останні дні, відображаючи підйом після тривалого спаду.
Економіка Фінанси

Ціни на нафту: Зміна тенденцій після трьох днів падіння

Підйом цін на нафту

Розширення показників марки Brent

Ціни на нафту після трьох днів спаду знову почали зростати, і марка Brent дорожчає, досягаючи рівня в 85,5 долара за барель. Ця тенденція фіксується на фоні росту цін на січневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures, які на даний момент становлять 85,49 долара за барель. Це на 0,86 долара (або 1,02%) вище, ніж показник на закриття попередньої сесії.

Позитивні зміни в цінах на WTI

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на грудень, торгування якими відбувається на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX), також збільшилися. Зараз ці ціни становлять 81,31 долара за барель, що на 0,87 долара (або 1,08%) більше. Зазначимо, що під час попередньої сесії ці ціни втратили 0,58 долара (0,7%), опустившись до мінімальних значень з кінця серпня – 80,44 долара за барель.

Фактори впливу на ринок

Негативним чинником для ринку стали дані про зростання резервів нафти у Сполучених Штатах Америки, що стали третьою послідовною зростаючою сесією. За даними Міністерства енергетики США, комерційні запаси нафти минулого тижня збільшилися на 773 тисячі барелів. Ця цифра суттєво відрізняється від прогнозуваної зростання на 1,8 мільйона барелів, запропонованого аналітиками Bloomberg.

Крім того, товарні запаси бензину зросли на 65 тисяч барелів, тоді як запаси дистилятів зменшилися на 792 тисячі барелів. Очікувалось, що запаси бензину скоротяться на 133 тисячі барелів, а дистилятів – на 1 мільйон барелів.

Прогнози і побоювання

Редактор Sevens Report Research, Тайлер Річі, наголошує на погіршенні довгострокового прогнозу для попиту на паливо та глобальних статданах, які підсилюють побоювання про можливий профіцит нафти на фізичному ринку у найближчі місяці або квартали.

Реакція ринків

У жовтні імпорт російської нафти в Індію знизився на приблизно 11% через ремонтні роботи нафтопереробному заводі у Джамнагарі. Нафтовий ринок залишається надзвичайно чутливим до різних факторів, і динаміка цін на ньому продовжує відзеркалювати глобальні економічні та політичні події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *