Новини

У Києві відбувся круглий стіл «Етика використання штучного інтелекту в міських сервісах»

3 грудня у Києві в рамках проекту Artificial intelligence (AI) for Kyiv відбулося засідання круглого столу «Етика використання ШІ в міських сервісах». Мета заходу — представити громадськості дослідження з етики та прозорості використання автоматизованого прийняття рішень та впливу ШІ на всі категорії населення, а також обговорити специфіку діджиталізації української столиці. Організатор події — ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ” за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. Засідання відбулося за участю науковців, IT-спеціалістів, представників влади та громадських організацій. Експерти проаналізували сучасні виклики імплементації інформаційних технологій, штучного інтелекту та Big Data у процесах управління та надання міських послуг.

Теми, що були представлені на круглому столі, стосувалися правильного розуміння термінів “цифрова демократія”, “етика штучного інтелекту” та “цифрове право”. Також визначено соціально-вразливі групи населення, що потребують особливої уваги та способи допомоги їм, використовуючи технології штучного інтелекту. Ярослава Бойко, представник ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ», зазначила: «У сучасному світі ШІ — це потужний діджитал-інструмент, який вирішує широкий спектр завдань майже в усіх сферах діяльності людини. Крім того, ШІ як алгоритм розпізнавання нерівності та дискримінації соціальних груп може стати важливою віхою для розбудови справедливого суспільства з високим ступенем відповідальності. Наразі Київ розглядає можливості розумної автоматизації громадських сервісів за допомогою штучного інтелекту. Це буде абсолютно новий рівень прийняття рішень для покращення якості життя у столиці».

Одна з важливих тем круглого столу — це залучення штучного інтелекту у процесах взаємодії між владою та громадянами. Андрій Єременко, засновник соціологічної компанії Active Group та голова Спілки молодих політологів України, прокоментував: «Зменшення корупції, підвищення ефективності роботи та збільшення прозорості влади — це топ позитивних змін, на які сподіваються кияни за умови масштабного впровадження ШІ. Також жителі столиці вважають, що система штучного інтелекту допоможе підвищити якість комунікації з міською владою. Наразі лише 21,8% респондентів вважають, що така комунікація організована «ідеально» та «добре». Необхідно скористатися кредитом довіри від громадян та якомога продуктивніше залучити потенціал ШІ для позитивних трансформацій міського середовища».

Під час обговорення учасниками круглого столу було визначено актуальні проблеми діджиталізації українських міст, зокрема — які загрози громадяни вбачають у процесах впровадження ШІ. Юрій Назаров, директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, пояснив: «Наші дослідження показали, що кияни позитивно ставляться до використання ШІ в секторі безпеки. І це підтверджує практика. Адже інтелектуальний функціонал камер відеоспостереження допомагає поліції розкривати та навіть попереджувати злочини. Але водночас люди хвилюються через те, що штучний інтелект позбавить їх роботи або стане неконтрольованим. Тому ми розуміємо, що місто має використовувати такий ефективний інструмент в різних сферах для розбудови інноваційного середовища. І водночас ми маємо дати киянам знання про усі аспекти його використання, аби розвіяти міфи про штучний інтелект».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *