Новини

У Kyiv Smart City Hub відбувся CoreTeka Automotive Hackathon

7-9 квітня у Kyiv Smart City Hub пройшов перший всеукраїнський хакатон (Automotive Hackathon), покликаний дати імпульс інноваційним, актуальним рішенням у сфері транспорту та логістики.

За 48 годин 10 команд під пильним наглядом досвідчених менторів трансформували свої ідеї в реальні концепції проектів, здатних вирішити існуючі гострі проблеми у сфері автотранспорту.

У фіналі команди представили свої проекти на розсуд журі, до складу якого увійшли:

Юрій Назаров, керівник управління інформаційно-комунікаційних і захисту інформації апарату виконавчого органу КМДА, співкоординатор Kyiv Smart City.
Александр Мозолюк, Creative Director в CoreTeka.com
Андрій Хоменко, керівник сайту avtocentre.ua.
Євгеній Саранцов, Co-Founder/Partner в TradeHub Partner в BlackBox.
Михайло Дорохов, BDM в компанії “Автохит”.
Юрій Ревуцький, Tech Lead в AvtoBazar.ua.
Олег Наливайко, Engagement Manager в Infopulse Ukraine.

Після активного обговорення проектів, було оголошено три команди-переможці:

Третє місце посіла Команда проекту Green way, яка, відмовившись за порадою ментора від невдалої ідеї, за 48 годин розробила проект мобільного додатку, що дозволить водіям обирати оптимальну швидкість руху на дорозі, аби встигати проїжджати на зелене світло. Таким чином, водії зможуть не лише заощадити свій час, але і кошти на паливі. Представник КМДА Юрій Назаров пообіцяв надати команді повну підтримку в реалізації цього проекту.

Почесне друге місце посіла команда проекту Dwiwy, яка також презентувала мобільний додаток, який дозволить водіям безпосередньо під час руху завчасно обмінюватись інформацією про незаплановані маневри. Також проект команди передбачає унікальну опцію, а саме, створення відкритої бази статистики дорожнього руху. Така big data не лише стане у нагоді водіям, але стане незамінним та головним джерелом інформації для програм з підвищення рівня безпеки на дорогах.

Переможцями хакатону став проект команди Just Сar, мобільний додаток, який миттєво здобув відгук у потенційних інвесторів та користувачів.

Завдяки ньому водій зможе отримувати інформацію про несправність свого автомобіля. Після чого додаток допоможе у підборі оптимального СТО, проаналізувавши такі характеристики як: перелік послуг, які надаються, спеціалізація на обладнанні, вартість послуг, ті чи інші автозапчастини, які є у наявності тощо. Крім того, завдяки додатку СТО також отримають можливість знаходити своїх потенційних клієнтів та тримати з ними зворотній зв’язок.

Цей проект став результатом унікального випадку, коли на початку хакатону дві незалежні команди об’єднались для того, щоб дати найкращий результат, і як виявилось, не дарма.

У якості винагороди три команди отримали повну PR-підтримку та 400 тисяч безкоштовних рекламних показів на онлайн-ресурсах avtocentre.ua, картки на каву та бургери в мережі ресторанів WOG Cafe, а команда-переможець отримала ще й три місяці безкоштовної роботи у коворкінгу Kyiv Smart City Hub, місце в Алеї Стартапів на міжнародному форумі Innovation Market та інші корисні подарунки від партнерів заходу.

Серед інших презентованих проектів два були удостоєні відзнаки “глядацьких симпатій” з метою заохочення креативності ідей їх авторів.

Команда проекту Pick.Me.Up представила мобільний додаток для реєстрації водіїв та пасажирів, що дозволить зменшити щоденне навантаження на дорогах, підвищить рівень комфорту переміщення працівників з передмістя до бізнес-центрів Києва. А також відзначили проект Dragtimes – мобільний додаток, що дозволить влаштовувати вуличні перегони власникам спорткарів з усього світу в режимі онлайн.

Проекти інших команд також виявились цікавими для потенційних інвесторів та користувачів.

Команда Magic Eye, що вже 20 років працює на ринку південної та південно-східної Африки представила рішення, яке за допомогою обробки та аналізу даних виявляє існуючі логістичні проблеми. В першу чергу, це рішення буде корисним для великих компаній, що займаються вантажними перевезеннями.

Цікаве рішення презентувала професійному журі і команда Where is my coffee?, це мобільний додаток для пасажирів, що має оптимізувати роботу буфетів у потягах міжміського сполучення.

Ще одне рішення для бізнесу презентувала на хакатоні команда Co-sharing. Головною ідеєю їх проекту стало створення бази даних автопарків, що можуть надаватися в оренду корпоративними власниками для рішення різноманітних бізнес-завдань.

Команда SMARTPLACE розробила суміжне з автомобільною тематикою рішення по оптимізації логістичних рішень під час проведення масштабних івентів. Це інформаційний навігатор переміщення, що буде корисним на великих виставках, та інших масштабних заходах. В основу покладено дані, що надаватимуть самі організатори подій. Ці дані, за задумом розробників, будуть тимчасово накладатися на існуючі карти в Google Maps.

Останніми презентувала своє рішення команда KAI VISION. Її учасники розробили технологію “комп’ютерного ока”, що надає водію усю необхідну інформацію про розміщені на дорозі об’єкти.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *