Війна

Україна на роздоріжжі: реальність конфлікту в очах експертів

Останнім часом Росія збільшила інтенсивність авіаударів у тилу та малопомітно просувається на фронті, підсилюючи напругу. У цей період США відкладають надання допомоги, а Європа утримується від вжиття більш рішучих заходів.

“Статус-кво – це жахлива реальність. Українці щодня гинуть на полі бою, але припинення вогню, здається, не є виходом, оскільки це лише дозволить росіянам поповнити свої ряди”, – підкреслюють журналісти The Washington Post.

Президент України Володимир Зеленський опинився перед надзвичайно складним вибором – між поганим і ще гіршим. Зеленський не може дозволити собі зійти за стіл переговорів з Володимиром Путіним, оскільки Кремль налаштований лише на капітуляцію України, але українці твердо проти здачі територій, вимагаючи повної деокупації українських земель.

Українська сторона стикається із серйозною нестачею військового персоналу на передовій, однак, за словами дипломата, працюючого в українській столиці, це питання може бути вирішене самостійно. Проте, масштабна мобілізація може призвести до не лише соціальної напруги, але й економічних труднощів, оскільки влада не зможе забезпечити зарплати військовим без іноземної допомоги, а обстріли з боку Росії відлякують іноземних інвесторів.

Зеленський і його команда, здається, втратили орієнтири щодо виходу з цієї складної ситуації, підкреслюється. Існують різні гіпотези щодо можливих варіантів розвитку подій – від тривалої війни з остаточною перемогою, до раптового колапсу влади в Росії чи успішного контрнаступу, проте для цього потрібна інша форма підтримки, ніж та, яку має зараз Україна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *