Економіка Суспільство

Українські переселенці отримають субсидію на оренду житла: кому це доступно?

Міністерство соціальної політики України спільно з Офісом Ради Європи в Україні організували публічне обговорення нового механізму підтримки для внутрішньо переміщених осіб — субсидії на оренду житла. Програма ще не затверджена, але може бути запущена пілотно у деяких регіонах для оцінки ефективності. Урядовий інструмент на основі міжнародного досвіду спрямований на забезпечення житлом українських переселенців, але вимагає подальшого затвердження. Наразі діє програма допомоги для внутрішньо переміщених осіб, яку вже отримують більше мільйона українців, однак вона виявилася недостатньою для повної інтеграції в нові громади.

Для отримання субсидії необхідно звернутися до Пенсійного фонду України з заявою, вказавши склад сім’ї та доходи. Розмір субсидії буде визначений залежно від фінансових можливостей сім’ї і може покривати частину витрат на оренду житла.

Перший заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак підкреслила, що програма може бути запущена пілотно для визначених регіонів, щоб перевірити її ефективність перед широким впровадженням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *