Коли ми набираємо перші класи, ще складно сказати, що діти хочуть вивчати факультативно. Тим більше якщо мова йде про таку вузьку спеціалізацію як IT-технології. Ми дивимось в першу чергу на загальний розвиток дитини, на її вміння логічно мислити, виконуючи різноманітні вправи. А потім, звичайно, кожна дитина розвивається и ми, спостерігаючи, можемо сказати чи цікаво це дитині. Якщо цікаво, то ми вводимо додаткові факультативи або спецкурси за рахунок навчального плану, беремо участь у різноманітних олімпіадах, змаганнях та конкурсах на тему IT. Також у нас є у 5-6 класах предмет “Основи робототехніки”, дітям дуже цікаво збирати та програмувати роботів. Тому запит на такі факультативи виникає поступово.
KSC: А як програмування наразі представлене у навчальній програмі?
Якщо говорити про навчальну програму, що затверджена Міністерством освіти, то, з 1-го класу ми викладаємо інформатику дітям, з 8-го класу в нас розпочинається поглиблене вивчення інформаційних технологій, а у 10-му та 11-му класах – це вже профільне навчання.
KSC: Як багато дітей після школи йдуть далі навчатися програмуванню у ВНЗ?
Складно сказати наскільки багато дітей йдуть далі вивчати інформаційні технології у ВНЗ. Але у будь-якому випадку IT-компетентність сьогодні потрібна будь-якій людині. Та наші діти досить часть вступають у відповідні факультети КПІ та університет ім. Т. Г. Шевченко і ми, навіть, отримуємо подяки від деканів цих факультетів.
Нагадаємо, впровадження безкоштовного факультативу з програмування для дітей 9-11 років у школі №61 було анонсовано у лютому 2017 року, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі. Тоді ж було презентовано і навчальну програму.
Ми дійсно віримо, що вивчення програмування у школі дозволить вивести ІТ-освіту міста на новий рівень. І що в майбутньому інформаційно-комунікаційні технології будуть невід’ємною складовою будь-якої професії. Таким чином, ми відкриваємо перед підростаючим поколінням нові перспективи та конкурентні переваги в майбутньому.