Який взагалі запит уснує серед наймолодших школярів щодо опанування основ програмування?
Коли ми набираємо перші класи, ще складно сказати, що діти хочуть вивчати факультативно. Тим більше якщо мова йде про таку вузьку спеціалізацію як IT-технології. Ми дивимось в першу чергу на загальний розвиток дитини, на її вміння логічно мислити, виконуючи різноманітні вправи. А потім, звичайно, кожна дитина розвивається и ми, спостерігаючи, можемо сказати чи цікаво це дитині. Якщо цікаво, то ми вводимо додаткові факультативи або спецкурси за рахунок навчального плану, беремо участь у різноманітних олімпіадах, змаганнях та конкурсах на тему IT. Також у нас є у 5-6 класах предмет “Основи робототехніки”, дітям дуже цікаво збирати та програмувати роботів. Тому запит на такі факультативи виникає поступово.
А як програмування наразі представлене у навчальній програмі?
Якщо говорити про навчальну програму, що затверджена Міністерством освіти, то, з 1-го класу ми викладаємо інформатику дітям, з 8-го класу в нас розпочинається поглиблене вивчення інформаційних технологій, а у 10-му та 11-му класах – це вже профільне навчання.
Як багато дітей після школи йдуть далі навчатися програмуванню у ВНЗ?
Складно сказати наскільки багато дітей йдуть далі вивчати інформаційні технології у ВНЗ. Але у будь-якому випадку IT-компетентність сьогодні потрібна будь-якій людині. Та наші діти досить часть вступають у відповідні факультети КПІ та університет ім. Т. Г. Шевченко і ми, навіть, отримуємо подяки від деканів цих факультетів.