Здоров'я

Вугрові висипи у підлітків: основні причини та методи боротьби

Підліткові вугрові висипи є однією з найпоширеніших дерматологічних проблем. На жаль, вони можуть стати серйозним джерелом занепокоєння та навіть комплексів, оскільки не лише неестетично виглядають, але й негативно впливають на рівень самооцінки та психологічний стан підлітка. Сьогодні ми розберемось з основними причинами виникнення акне (це друга назва вугрових висипів), а також дізнаємось про ефективні способи боротьби із ними.

Причини виникнення вугрових висипів у підлітків

Підлітковий період — це час, коли в організмі дітей відбуваються значні зміни в гормональному фоні. Збільшення вироблення статевих гомонів призводить до активізації роботи сальних залоз. Через це збільшується й вироблення себуму — природного жиру. Якщо сальні залози перебувають під дією бактерій, то пори забруднюються. В кінцевому результаті це призводить до утворення комедонів, які перетворюються на вугрі. До речі, комедони можуть бути двох видів: відкриті (так звані «чорні точки») та закриті («білі точки»).

На стан шкіри чималий вплив має стрес. Саме він сприяє збільшенню продукції статевих гормонів, а вони, своєю чергою, посилюють появу вугрових висипів. Не можна забувати й про генетичну схильність: якщо батьки мали проблеми з акне, існує високий ризик виникнення вугрових висипів у їх дітей. Нерідко нестача вітамінів А, D та деяких мінералів (наприклад, цинку) може викликати появу акне у підлітковому віці.

Правильна харчова дієта при підлітковому акне

Для боротьби з вугровими висипами у підлітків варто в першу чергу налагодити харчування. Необхідно забезпечити різноманітний та збалансований раціон. Треба щодня вживати продукти, багаті на різні вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Обов’язково слід збільшити споживання овочів та фруктів. Особливо корисними є ті, які містять велику кількість вітамінів А, С та Е: морква, броколі, цитрусові, різні ягоди.

Натомість слід уникати жирної їжі: вона може спровокувати виникнення акне. Саме тому слід обмежити вживання м’ясних продуктів, фастфуду, а також відмовитись від цукерок та газованих напоїв, оскільки такі продукти значно погіршують стан шкіри.

В деяких випадках негативний вплив на стан шкіри можуть мати молочні продукти. Якщо запалення виникають на фоні постійного вживання сиру, йогуртів та інших молочних продуктів, слід обмежити їх споживання або відмовитись від них зовсім.

Краще за все обирати низькоглікемічні продукти: цільні злаки, овочі, ягоди тощо. Їжа з високим вмістом цукру та високим глікемічним індексом сприяє появі вугрових висипів.

Варто забезпечувати достатнє зволоження організму. Оптимальний рівень гідратації дозволяє ефективно виводити токсині зі шкіри та підтримувати здоров’я загальне шкіри. Підліткам рекомендується пити щонайменше вісім склянок води на день.

Що ще: додаткові ефективні методи боротьби з акне у тінейджерів

Окрім правильного харчування та дотримання водного балансу, для боротьби з вугровими висипами варто забезпечити регулярне очищення шкіри. Слід застосувати спеціальні засоби з м’яким складом. Їх використання дозволяє видаляти надлишок себуму, бруду та інших забруднень безпосередньо з пор.

Категорично забороняється чавити вугрі, оскільки це може призвести до появи запалень та шрамів на шкірі. Натомість можна використовувати препарати, що містять активні інгредієнти на кшталт саліцилової кислоти. Вони допомагають зменшити запалення та підсушити їх.

Варто приділити увагу вживанню спеціальних харчових добавок. Наприклад, мультивітаміни для підлітків від Natures Plus — це спеціальний комплекс корисних елементів та мінералів, який забезпечує організм додатковими поживними речовинами. Окрім загального позитивного впливу на здоров’я підлітків, він сприяє розв’язанню проблеми вугрових висипів.

Не варто ігнорувати професійну допомогу фахівців. Наприклад, може знадобитися консультація дерматолога для загальної оцінки стану шкіри. Лікар може призначити ефективне лікування. Окрім спеціальних засобів, воно включатиме  різні процедури на кшталт хімічного пілінгу.

Дуже важливо дотримуватись правильної гігієни шкіри. Варто регулярно вмивати обличчя, своєчасно видаляти мейкап, кожного дня замінювати рушники (або використовувати одноразові серветки після вмивання). Для уникнення забруднення пор та появи запалень рекомендується змінювати постільну білизну раз на тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *