Багато осіб вирішують розпочати свій ранок з кави, щоб надати собі енергії та стимулювати прокидання, проте мало хто звертає увагу на вплив цього напою на серце. Кардіологи надають поради, які допоможуть зберегти здоров’я серцево-судинної системи.
Існує безліч способів споживання кави: з додаванням молока або вершків, цукру чи його замінників, а також з сиропом чи льодом. Зважаючи на популярність кави, важливо розуміти її вплив на здоров’я серця, особливо з огляду на те, що серцево-судинні захворювання становлять основну причину смертності в США. Кардіологи пояснюють, як можна зробити чашку кави більш корисною для серця.
Доктор Семюел Матіс наводить наукові докази, що споживання кави може бути корисним звичаєм для серця. “Деякі дослідження свідчать, що у людей, які п’ють каву, ризик серцево-судинних захворювань менший порівняно з тими, хто уникає цього напою. Регулярне вживання кави зменшує ризик гіпертонії, серцевої недостатності та порушень серцевого ритму”, — пояснює він, додаючи, що таке явище можливе завдяки впливу на реабсорбцію натрію в нирках, пригніченню запальних реакцій і метаболізму печінки.
Кардіолог доктор Лакшмі Мехта стверджує, що регулярне споживання кави пов’язане з меншим ризиком розвитку діабету 2 типу, хвороби Паркінсона і може прискорити обмін речовин. “Кава є відмінним джерелом антиоксидантів, які можуть захистити клітини від пошкоджень”, — додає вона.
Зрозуміло, що важливо дотримуватися помірності і не перевищувати кількість споживаної кави, оскільки її зайва кількість кофеїну може негативно вплинути на здоров’я. Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів рекомендує випивати не більше чотирьох або п’яти чашок кави на день — а менше, якщо ви особливо чутливі до кофеїну.
Якщо ви бажаєте зробити каву ще кориснішою для серця, кардіологи радять додавати в неї корицю. “Деякі дослідження показують, що кориця може знизити рівень цукру в крові у людей з діабетом 2 типу, а також знизити підвищений рівень холестерину та тригліцеридів”, — пояснює доктор Мехта.